W Blog

Urządzanie pokoju dziecięcego, to nie lada wyzwanie dla rodzica. Pokój musi nie tylko stanowić atrakcyjną przestrzeń do zabawy, ale także odpowiadać na najważniejsze potrzeby dziecka. Warto wyposażyć pokój dziecięcy w elementy, które sprzyjają rozwojowi i kształtują wyobraźnię malucha. Jednym z niezwykle popularnych elementów wyposażenia pokoju dziecięcego, jest wykonany z tkaniny namiot tipi. To nowoczesna odpowiedź na potrzebę dziecka, związaną z chowaniem się, ukryciem i wydzieleniem własnej, intymnej przestrzeni. Chyba każdy z nas bawił się w dzieciństwie we wnętrzu fortecy, zbudowanej z krzeseł i naciągniętego na nie koca! Dzisiaj dzieci mają możliwość zabawy w namiocie tipi, które znajduje się w asortymencie wielu sklepów. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać namiot tipi dla swojego dziecka, nic nie stoi na przeszkodzie. Jak uszyć tipi? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Jaka tkanina do wykonania tipi?
  • Od czego zacząć?
  • Jak uszyć tipi – krok po kroku
  • Jak uszyć namiot tipi – modny dodatek do dziecięcego pokoju
  • Jak uszyć namiot do dziecięcego pokoju? Podpowiadamy!
  • Namiot tipi w pokoju dziecka – dlaczego warto?
  • Jak uszyć namiot?

We wpisie dowiesz się, jaką tkaninę wybrać do wykonania tipi. od czego zacząć szycie tipi, jak wykonać namiot tipi krok po kroku, oraz dlaczego warto umieścić tipi w pokoju dziecka.

Jaka tkanina do wykonania tipi?

Najlepszym materiałem do uszycia namiotu tipi, jest tkanina bawełniana. Możemy dostać ją w wielu kolorach lub wzorach, co ułatwi dopasowanie namiotu tipi, do wystroju wnętrza pokoju dziecięcego. Tkaninę bawełnianą można łatwo utrzymywać w czystości, a dodatkowo jest ona przyjemna w dotyku. Bawełna cechuje się trwałością podczas użytkowania i ma bardzo dużą odporność na wyżymanie. Tkaninę bawełnianą można prać w wysokich temperaturach – nawet w temperaturze 95 stopni! Barwioną bawełnę należy prać w temperaturze 60 stopni. Tkanina bawełniana łatwo poddaje się prasowaniu z użyciem pary, co dodatkowo pozwala utrzymywać w czystości wykonane z niej akcesoria.

Od czego zacząć?

Do uszycia tipi będziesz potrzebować około 4-5 metrów tkaniny bawełnianej. Jeżeli chcesz wyposażyć tipi w dno oraz drzwi, niezbędne będą dodatkowe 2 metry tkaniny. Ważne, aby tkanina nie była zbyt wiotka, ponieważ może marszczyć się na drążkach podtrzymujących konstrukcję i sprawiać trudności w nawlekaniu na drążki. Potrzebne będą także 4 drewniane drążki o długości np. 175 cm i średnicy ok. 2 cm. Potrzebujesz także nici w kolorze tkaniny, szpilek, sznurka, metra krawieckiego, nożyczek do tkanin i maszyny do szycia. Przed przystąpieniem do szycia, warto wykonać wykrój i nanieść wymiary elementów na powierzchnię tkaniny.

Jak uszyć tipi – krok po kroku

1.Trzy ściany tipi powinny być wykonane w całości, a drzwi do namiotu, powinny być podzielone na dwie połówki. W ten sposób wykorzystujemy całą powierzchnię, bez utraty materiału.
2. Górny i dolny brzeg tkaniny dwukrotnie podwijamy i przeszywamy na maszynie.
3. Dwie połówki z których ma powstać wejście do namiotu, należy przeszyć w miejscu, gdzie ma znaleźć się otwór na wejście.
4. Dwie sąsiednie ściany namiotu składamy prawą stroną materiału do zewnątrz i przeszywamy w odległości 1 cm od brzegu.
Zszyty materiał obracamy prawą stroną do środka i szyjemy po lewej stronie. Zszyte brzegi dobrze przeprasować żelazkiem, aby ułatwić sobie szycie.
5. Tunele na drążki szyjemy w odległości ok. 4 cm od brzegu, pamiętając aby szew nie zawężał się.
6. Doszyć dwie pozostałe ściany namiotu.
7. Doszyć połówki drzwi do boków namiotu.
8. Włożyć drążki w tunele powstałe w tkaninie i opcjonalnie związać u góry sznurkiem.

Jak uszyć namiot tipi – modny dodatek do dziecięcego pokoju

Zastanawiasz się jak uszyć namiot tipi dla swojego dziecka? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w sztywną bawełnę, ponieważ wiotkie materiały nie zdadzą tutaj egzaminu. Postaraj się także o podstawowe narzędzia krawieckie oraz nici tego samego koloru co materiał, którego potrzebujesz kilka metrów – więcej lub mniej, w zależności od tego, czy ma on posiadać podłogę i drzwi czy nie. Podpowiemy jeszcze, że jeśli już wiesz jak uszyć namiot tipi dla swojego dziecka, to możesz zrobić także mniejszą wersję dla zwierzaka.

Jak uszyć namiot do dziecięcego pokoju? Podpowiadamy!

Jeśli podążasz za trendami, to na pewno nie umknęło Twojej uwadze, że od kilku lat popularne stały się namioty tipi, dlatego warto wiedzieć jak uszyć namiot dla swojego dziecka, a może też czworonożnego przyjaciela? Potrzebujesz oczywiście podstawowych narzędzi krawieckich, ale także twardego materiału, najlepiej z bawełny, oraz nitek pod kolor tego materiału, żeby nie odznaczały się na tle – chyba, że taki właśnie masz zamysł. Pamiętaj także, że warto najpierw wszystko pomierzyć, a potem sprawdzić jak uszyć namiot.

Namiot tipi w pokoju dziecka – dlaczego warto?

Przede wszystkim namiot tipi to miejsce do zabawy i odpoczynku, które uczy dziecka przebywania w samotności i wydzielania swojej prywatnej przestrzeni. Namiot stworzy wyjątkowy klimat w pokoju dziecięcym i będzie stanowił wyjście do różnych kreatywnych zabaw. Namiot tipi można także wykorzystać do przechowania w nim zabawek, pluszaków lub poduszek. Miękka przestrzeń namiotu, przyjazny materiał i lekka forma tipi, gwarantują wygodę i bezpieczeństwo malucha podczas zabawy. Dzięki specyficznej konstrukcji namiot można bardzo łatwo złożyć i schować np. do szafy. Namiot może także podróżować razem z dzieckiem lub urozmaicić zabawę na świeżym powietrzu.

Jak uszyć namiot?

Czy wiesz jak uszyć namiot dla swojego dziecka? Robienie sobie bazy każdy pamięta ze swojego dzieciństwa. Dzieci lubią zaznać nieco prywatności, dlatego stworzenie namiotu dla dziecka to doskonały sposób na podarowanie mu tego komfortu osobistego. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uszyć namiot tipi, taki jak indiański, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a na pewno Ci się to uda. Pamiętaj, by wybierać trwałe oraz ciężko rwące się materiały, by dziecko czuło się bezpiecznie w swoim azylu.

Namiot tipi – jak zrobić?

Mając w domu dziecko, często chcemy mu sprezentować jak najwięcej ciekawych, inspirujących rzeczy. Wiele mam chętnie sięga po maszyny do szycia, igłę z nitką, aby zagwarantować swojemu maluchowi wspaniałe rzeczy do bawienia się czy też miejsca, takie jak namiot tipi. Jak zrobić ten samodzielnie ten wyjątkowy produkt, aby dziecko mogło cieszyć się przez długie lata wspaniałym miejscem do spania, do zabawy, do czytania książek, do wyciszenia się? Na pewno będzie Ci potrzebny dobrej jakości materiał oraz przynajmniej cztery drewniane kijki!

Przebranie na bal karnawałowy to nie lada wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Odwiedź naszego bloga i dowiedz się jak zrobić przebranie dla dziecka. Stamtąd dowiesz się również czy ochraniacz do łóżeczka jest bezpieczny.

Polecane artykuły na blogu:

najlepsze tkaniny na sukienki

0