Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Lama tkanina

Wybór tkanin jest naprawdę ogromny. Widać to po wielu sklepach z materiałami, w tym również po mmhandmade.pl. W naszej ofercie mamy nietuzinkową, zapierającą dech w piersiach tkaninę lama. Najczęściej jest to materiał, którego warstwa wierzchnia pokryta została specjalnym tworzywem. To właśnie ono zapewnia jej ten wyjątkowy, nieszablonowy błyszczący efekt. Również ta warstwa wierzchnia decyduje o efektywności ubrań z niej uszytych – nie trzeba żadnych dodatkowych ozdób, ponieważ tkanina sama w sobie jest niezwykłą ozdobą. Jeszcze do niedawna tkanina zwana lamą dostępna była jedynie w kolorach srebrnym i złotym, obecnie producenci szaleją i dają klientom do wyboru wiele intensywnych, pięknych barw. Na rynku możemy spotkać również różnego rodzaju nadruki na tkaninie lama. Zwiększenie palety barw sprawiło, że tkanina zyskała na popularności. O ile w kolorze srebrnym czy złotym można śmiało wyjść na bal czy wesele, o tyle nie można ich za bardzo ubrać na inne okazje. Poszerzona gama kolorów sprawiła, że z tej tkaniny korzysta się znacznie częściej.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz różnorakie kolory tkaniny lama, jednak nie ulega wątpliwości, że srebro oraz złoto to główne cechy produktu. Tkaninę poleca się na stroje taneczne. Jej bazą jest poliester, czyli bardzo wytrzymały skład, sprawiający, że jest odpowiednio elastyczna.

Tkanina lama srebrna

Tkanina lama srebrna to wspaniały materiał, który należy do tych typowo dekoracyjnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej do szycia odzieży. Z tkaniny lamy jesteśmy w stanie wykreować głownie stroje taneczne. Błyszcząca, świetlista powierzchnia z pewnością jest w stanie przyciągnąć wzrok każdego. Doskonale sprawdza się na scenie, a to wszystko dzięki powierzchni, która fenomenalnie odbija światło. Tkanina lama najlepiej prezentuje się w świetle reflektorów. Sprawiają one, że od powierzchni lamy odbijają się promienie, a co za tym idzie – suknie wykonane z tego materiału prezentują się fantastycznie.

Z tkaniny lama nie trzeba szyć wyłącznie sukni balowych. Materiał ten doskonale sprawdzi się również podczas szycia wystrzałowych, sylwestrowych bluzek, topów czy spódnic.

Tkanina lama złota

Tkanina lama złota to materiał szczególnie wyróżniający się na tle innych. Pierwsze skrzypce grają tu metalowe nici, które w pełni pokrywają tło tkaniny. Jest to gładki materiał, lecz czasem można spotkać również delikatne, drobne, geometryczne lub kwiatowe wzory. Tkanina lama nie może być poddawana wysokiej temperaturze. Nie można jej prasować, a ze względu na jej dekoracyjny charakter, trzeba bardzo uważać podczas jej czyszczenia i pielęgnacji. Każda czynność musi być przeprowadzana niezwykle ostrożnie. Wszystko po to, by nie uszkodzić błyszczącej powłoki tkaniny. Wierzchnia warstwa jest także czuła na temperaturę – nie można doprowadzić do jej stopienia czy przypalenia, gdyż wtedy cały strój będzie nadawał się jedynie do wyrzucenia.

Lama dzianina

Lama to również elastyczna dzianina poliestrowa. Jest to po prostu materiał przetykany srebrną lub złotą nicią metalową. Stanowi ona bardzo połyskliwą część materiału. Zewnętrzna strona jest tą błyszczącą, natomiast wewnętrzna jest matowa. Tego rodzaju dzianina dedykowana jest głównie do szycia sukien balowych, profesjonalnych strojów tanecznych, bluzek, topów czy spódnic.

Dzianina lama może występować w najróżniejszych kolorach, wszystko zależy od koloru nici użytej do produkcji dzianiny. Nie ulega wątpliwości, że do najpopularniejszych wciąż należą barwy srebrne oraz złote, jednak dostępne są również materiały w innych kolorach, takich jak czerwony, niebieski, zielony, różowy i wiele więcej.

Jeśli nie chcesz, by Twoja sukienka odbijała światło w maksymalnym stopniu, możesz postawić na dzianinę lamę w wersji matowej. W naszym sklepie z pewnością zakupisz to, co od dawna chodzi Ci po głowie po bardzo przystępnej cenie. Tkanina lama, dzianina – to wszystko rewelacyjnej jakości może być Twoje. U nas zakupisz wspaniały materiał na metry, dzięki czemu nie przepłacisz i zamówisz tylko tyle, ile jest potrzebne do uszycia wymarzonej sukienki, spódnicy, topu czy bluzki sylwestrowej. Jeśli jesteś odważna i z wysoko uniesiona głową idziesz przez życie, koniecznie wybierz materiał lama, by zabłysnąć na sylwestrowym balu, na weselu czy innej, równie ważnej imprezie.