Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Welur materiał – czym się wyróżnia i jakie ma zastosowanie?

Welur, velvet, aksamit – każda z wymienionych tkanin ma zbliżone właściwości i każda z nich jest doskonale miękka, przyjemna i prezentuje się bardzo efektownie. Welur tkanina jest znacznie cieńsza niż aksamit (niewielka gramatura). Welur jest także bardziej elastyczny i mniej połyskujący, chociaż nie matowy. Welur tkanina ma puszyste i miękkie włosie (nazywane meszkiem), miłe w dotyku. Ze względu na skład włókna welur jest wyjątkowo mocną tkaniną, dlatego nie drze się i nie rozciąga, a zarazem gwarantuje łatwość szycia. Welur tkanina idealnie nadaje się do stosowania w domowym zaciszu – również dlatego, że nie straszne są jej pazurki domowych pupilów. Można więc z powodzeniem zrobić z tej tkaniny obicie posłania dla kota lub psa. Tym bardziej jest to dobry pomysł, że welur łatwo utrzymać w czystości. Praktycznie każdy wzór i kolor tej tkaniny uda się zamówić – u nas masz każdą ilość, wybierz tylko odpowiednią szerokość. Cena za welur jest naprawdę przystępna w sklepie mmhandmade.pl!

Aksamit – kiedyś i dzisiaj

Aksamit dawniej był zarezerwowany wyłącznie dla warstw wyższych. Był to materiał drogi, na który nie było stać każdego. Z tego materiału szyto najczęściej suknie i inne stroje dla dam dworu, a także różnego rodzaju szaty dla arystokracji. Przykładowo odzież z tej tkaniny jest popularna także dzisiaj, ponieważ wyróżnia się bardzo łatwą konserwacją. Ze względu m.in. na skład aksamitu nie ma problemu, by utrzymać tę tkaninę w czystości. Co więcej, aksamit jest bardzo delikatny i przyjemny w dotyku (większa gramatura niż w przypadku weluru). Przykładowo aksamitne spódnice są zawsze na topie, więc wpisują się w trendy mody. Zamów u nas dowolną ilość, a cena, jaką ma nasz sklep, również Cię nie odstraszy!

Aksamit bawełniany – czym się różni od zwykłego?

Aksamit bawełniany ma dodatkowe osnowy między nitkami. Tkanina ta jest również wzbogacona nitkami runowymi. Aksamit bawełna ten jest wyjątkowo mocny, trwały i rzadko kiedy ulega uszkodzeniom. Ze względu na swój skład aksamitna bawełna jest także szlachetna pod względem wizualnym, a charakterystyczny meszek sprawia, że aksamitna bawełna jest bardziej pluszowa. Jeśli ktoś przepada za aksamitem bawełnianym, uda się znaleźć praktycznie każdy odcień i wzór. My sprzedajemy go na metry (sprawdź szerokość materiału przed każdym zakupem). Chcesz uzyskać dodatkowe informacje na temat aksamitu bawełnianego – zapoznaj się z opisem przy wybranej tkaninie. Nasza hurtownia zachęca do zakupów!

Velvet, czyli jedna z bardziej szlachetnych tkanin, jakie można znaleźć na rynku

Velvet tkanina to materiał, który bardzo przypomina aksamit bawełniany. Wyróżnia go miękkość i delikatność, którą doceniają wszyscy szyjący ubrania czy poszewki z tego właśnie materiału. W dotyku velvet tkanina jest mięsista i pluszowa, co sprawia, że doskonale sprawdza się w przypadku elementów dekoracji wnętrz. Masz możliwość uszyć z niego dekoracyjne poduszki, koce, zasłony, a także stworzyć obicia foteli, kanap. Wybierz więc najlepszą szerokość materiału, a także odpowiednią ilość, jaką potrzebujesz (sprzedajemy na metry) i zamów w naszym sklepie!

Tkanina velvet – gdzie jeszcze można wykorzystać ten miękki i delikatny w dotyku materiał?

Velvet tkanina nadaje się do szycia również przedmiotów przeznaczonych dla dzieci. Ze względu na swoją miękkość i delikatność, jest on całkowicie bezpieczny dla maluchów. Nasza hurtownia zachęca do składania zamówienia!

Velvet pikowany – jeszcze bardziej miękki i przyjemny w dotyku

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości velvet pikowany, niezwykle mięsisty i bardzo estetyczny. Tego rodzaju materiał wyróżnia się tym, że posiada trzy warstwy (duża gramatura). Jest to ocieplina, flizelina i velvet. Pikowanie materiału natomiast wyszywane jest jaśniejszą nitką. Taka budowa velvetu pikowanego czyni go grubszym, a dzięki temu jeszcze bardziej mięsistym i miłym w dotyku, niż velvet gładki. Możesz wykorzystać go między innymi do uszycia miękkich kołder, na zasłony, czy do uszycia otulaczy dla dzieci. Innym pomysłem są też dekoracje do domu wykonane z pikowanego velvetu: poduszki czy obicia na meble. Zastosowań tego interesującego materiału jest wiele także ze względu na kolor – jest dostępny w różnych odcieniach. Sprawdź wszystkie i wybierz materiał odpowiedni dla Ciebie!

Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie!