Wyświetlanie wszystkich wyników: 28

Kupując gotowe ubrania w sklepie, decydujesz się na zakup czyjejś wizji oraz materiału, z którego dana część garderoby została wykonana.

Jeśli natomiast postanowisz stworzyć ubranie samodzielnie, możesz w całości przelać w nie swoją wizję i wybrać taką tkaninę, jaką tylko chcesz. Stwarza to wiele możliwości i sprawia, że strój stanie się w pełni dopasowany do Ciebie, Twoich wymagań i oczekiwań.

W stworzeniu wymarzonej części garderoby pomocne będą wysokiej jakości materiały oraz tkaniny dostępne w naszym sklepie. W tej kategorii znajduje się dresówka pętelka gładka. Szeroki wybór kolorów sprawi, że z pewnością znajdziesz tu materiał idealny dla siebie.

Dresówka pętelka gładka – co to za rodzaj tkaniny?

Dresówka jest to rodzaj miękkiej dzianiny, która idealnie nadaje się do szycia wszelkiego rodzaju ubrań. Sprawdza się zarówno do tworzenia części garderoby przeznaczonych dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Jest tak między innymi ze względu na miękkość tego materiału, co sprawia, że ubrania z niego wykonane są komfortowe, wygodne i przyjemne w noszeniu.

Dresówka pętelka gładka produkowana jest z bawełny

Dodaje się do niej domieszkę elastanu, która sprawia, że materiał staje się bardziej elastyczny, rozciągliwy i jednym słowem – wygodny. Domieszka włókien sztucznych w dresówce jest bardzo niewielki. Jest go tylko tyle, aby zwiększyć komfort noszenia ubrań z tego materiału. Sprawia to, że dresówka pętelka jest nie tylko elastyczna i dobrze dopasowuje się do ciała, ale także świetnie przepuszcza powietrze.

Za sprawą tak dobrej cyrkulacji powietrza materiał ten nadaje się i na lato, i na zimę. W cieplejsze dni będzie przepuszczać powietrze, dzięki czemu w ubraniu będzie przyjemnie chłodno. Natomiast zimą dresówka pętelka dobrze ogrzeje i zapewni ciepło nawet w chłodniejsze dni.

Czym różni się dresówka pętelka od innych materiałów tego rodzaju?

Dresówka ogólnie dzieli się na dwa rodzaje: drapaną i niedrapaną. Ta pierwsza ma po wewnętrznej stronie charakterystyczny meszek. Materiał ten bardzo dobrze nadaje się zatem na spodnie czy bluzy dresowe, szczególnie przeznaczone na tę chłodniejszą część roku.

W przypadku dresówki pętelki wygląda to nieco inaczej. To rodzaj dresówki niedrapanej. Ma ona po wewnętrznej stronie zamiast meszku pętelkę. Dresówka pętelka jest dzięki temu lżejsza, niż dresówka drapana. Nie gniecie się, można więc uszyć z niej sukienki, spódnice, spodnie, tuniki czy bluzki. Jest bardzo uniwersalna.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego już dziś!