Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, z pewnością zależy ci na zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu maleństwu. Aby mu je zapewnić, należy wyposażyć się w niezbędne do tego akcesoria. Komfort snu i odpoczynku dziecka jest priorytetowy w okresie niemowlęcym, kiedy maluch dużo sypia. 

Spis treści:

  • Ochraniacz do łóżeczka – zalety
  • Ochraniacz do łóżeczka – czy jest bezpieczny?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze ochraniacza?

Z wpisu dowiesz się czy ochraniacz do łóżeczka jest bezpieczny i jakie są zalety z jego używania, oraz na co powinno się zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Ochraniacz do łóżeczka – zalety

Ochraniacz do łóżeczka – poza oczywistą funkcją estetyczną – ma za zadanie zabezpieczyć główkę dziecka, przed uderzeniem o szczebelki łóżka. Ma także zapobiec włożeniu rączki czy nóżki dziecka między szczebelki i nie dopuścić do ich urazu. Ochraniacz umieszcza się po wewnętrznej stronie łóżeczka, mocujące go do szczebelków. Będzie on potrzebny gdy maleństwo zacznie wykonywać więcej ruchów, machać rączkami i nóżkami, kręcić się i turlać. Wówczas ochraniacz będzie stanowił niezbędną ochronę przed urazami, spowodowanymi żywiołowymi ruchami pociechy. Można używać go nie tylko w nocy ale także zostawiać w łóżeczku w ciągu dnia – np. podczas zabawy dziecka. Można używać go nie tylko w obszarze łóżeczka. Dobrze sprawdzi się także podczas zabawy na podłodze – możesz owinąć go wokół przestrzeni gdzie bawi się dziecko. Zapewni to większe bezpieczeństwa w razie przewrócenia się malucha na plecy. Ochraniacz warkocz może także zostać z dzieckiem na dłużej – gdy będzie ono starsze może być użyte jako zagłówek w łóżku. 

Ochraniacz do łóżeczka – czy jest bezpieczny?

Ochraniacz do łóżeczka w kształcie warkocza, to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych modeli na rynku. Dzięki temu, że jest stosunkowo niski w porównaniu z innymi ochraniaczami, nie ogranicza dostępu powietrza do wnętrza łóżeczka. Z ochraniaczem możesz zostawić dziecko w łóżeczku na noc, bez obawy o jego zdrowie. Jeżeli ochraniacz jest poprawnie zamontowany tzn. nie zgina się, nie zsuwa – co w przypadku ochraniacza w kształcie warkocza jest bardzo mało prawdopodobne, ze względu na jego zbitą budowę – to będzie on gwarantował bezpieczeństwo dziecka.

Na co zwracać uwagę przy wyborze ochraniacza?

Przy wyborze ochraniacza musisz zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego jest on wykonany, na typ wypełnienia oraz na sposób utrzymania go w czystości. Najlepiej gdyby był wykonany z naturalnego materiału typu bawełna, ponieważ jest ona łatwa w utrzymaniu czystości, ale także miła w dotyku. Wypełniacz powinien być antyalergiczny i trwały. Powinien być także odporny na odkształcanie się, podczas prania w pralce. Należy zwrócić uwagę na sposób montowania ochraniacza do łóżeczka – ilość mocowań i ich długość. Konstrukcja musi być jak najprostsza i bezpieczna dla śpiącego malucha.

0

Zacznij wpisywać tekst i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać