W Blog

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, z pewnością zależy ci na zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu maleństwu. Aby mu je zapewnić, należy wyposażyć się w niezbędne do tego akcesoria. Komfort snu i odpoczynku dziecka jest priorytetowy w okresie niemowlęcym, kiedy maluch dużo sypia. 

Spis treści:

  • Ochraniacz do łóżeczka – zalety
  • Ochraniacz do łóżeczka – czy jest bezpieczny?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze ochraniacza?
  • Ochraniacz do łóżeczka – czy potrzebny?

Z wpisu dowiesz się czy ochraniacz do łóżeczka jest bezpieczny i jakie są zalety z jego używania, oraz na co powinno się zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Ochraniacz do łóżeczka – zalety

Zastanawiasz się, czy włożyć ochraniacz do łóżeczka dziecka? Ochraniacz do łóżeczka – poza oczywistą funkcją estetyczną – ma za zadanie zabezpieczyć główkę dziecka, przed uderzeniem o szczebelki łóżka. Ma także zapobiec włożeniu rączki czy nóżki dziecka między szczebelki i nie dopuścić do ich urazu. Ochraniacz umieszcza się po wewnętrznej stronie łóżeczka, mocujące go do szczebelków. Będzie on potrzebny gdy maleństwo zacznie wykonywać więcej ruchów, machać rączkami i nóżkami, kręcić się i turlać. Wówczas ochraniacz będzie stanowił niezbędną ochronę przed urazami, spowodowanymi żywiołowymi ruchami pociechy. Można używać go nie tylko w nocy ale także zostawiać w łóżeczku w ciągu dnia – np. podczas zabawy dziecka. Można używać go nie tylko w obszarze łóżeczka. Dobrze sprawdzi się także podczas zabawy na podłodze – możesz owinąć go wokół przestrzeni gdzie bawi się dziecko. Zapewni to większe bezpieczeństwa w razie przewrócenia się malucha na plecy. Ochraniacz warkocz może także zostać z dzieckiem na dłużej – gdy będzie ono starsze może być użyte jako zagłówek w łóżku. 

Czy potrzebny Ci ochraniacz do łóżeczka? Opinie

Jesteś świeżo upieczonym rodzicem i zastanawiasz się jak najlepiej zabezpieczyć swoje dziecko? Z pewnością zdecydujesz się na łóżeczko ze szczebelkami lub innymi ogranicznikami, dzięki którym dziecko nie wypadnie podczas snu lub energicznego poruszania się. Warto też zainwestować w ochraniacz do łóżeczka. Opinie są dość jednoznaczne – warto, i to najlepiej w ochraniacz – warkocz, ponieważ jest on estetyczny i bardzo funkcjonalny. Zaopatrz swoje dziecko w ochraniacz do łóżeczka. Opinie mówią same za siebie. (511)

Ochraniacz do łóżeczka – czy jest bezpieczny?

Ochraniacz do łóżeczka w kształcie warkocza, to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych modeli na rynku. Dzięki temu, że jest stosunkowo niski w porównaniu z innymi ochraniaczami, nie ogranicza dostępu powietrza do wnętrza łóżeczka. Z ochraniaczem możesz zostawić dziecko w łóżeczku na noc, bez obawy o jego zdrowie. Jeżeli ochraniacz jest poprawnie zamontowany tzn. nie zgina się, nie zsuwa – co w przypadku ochraniacza w kształcie warkocza jest bardzo mało prawdopodobne, ze względu na jego zbitą budowę – to będzie on gwarantował bezpieczeństwo dziecka.

Czy ochraniacz do łóżeczka jest potrzebny? Podpowiadamy

Jeśli, jako świeżo upieczony rodzic, zastanawiasz się nad zapewnieniem swojemu maleństwu najlepszych standardów bezpieczeństwa, to na pewno słyszałeś o ochraniaczu do łóżeczka. Ale czy ochraniacz do łóżeczka jest potrzebny? Naszym zdaniem tak. Nie jest to nowość, ponieważ w pewnym stopniu troskliwi rodzice zawsze starali się chronić maleństwa przed uderzeniem o pręty łóżeczka, ale splot warkoczowy popularny jest od niedawna. A czy ochraniacz do łóżeczka jest potrzebny według Ciebie? Opowiedz!

Na co zwracać uwagę przy wyborze ochraniacza?

Przy wyborze ochraniacza musisz zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego jest on wykonany, na typ wypełnienia oraz na sposób utrzymania go w czystości. Najlepiej gdyby był wykonany z naturalnego materiału typu bawełna, ponieważ jest ona łatwa w utrzymaniu czystości, ale także miła w dotyku. Wypełniacz powinien być antyalergiczny i trwały. Powinien być także odporny na odkształcanie się, podczas prania w pralce. Należy zwrócić uwagę na sposób montowania ochraniacza do łóżeczka – ilość mocowań i ich długość. Konstrukcja musi być jak najprostsza i bezpieczna dla śpiącego malucha.

Ochraniacz do łóżeczka – czy potrzebny?

Coraz częściej w domach z małymi dziećmi pojawia się ochraniacz do łóżeczka. Czy potrzebny jest taki wydatek? Tak, ponieważ chroni maluchy przed krawędziami i prętami łóżeczka, dzięki czemu nie mogą się skaleczyć. Warkocz w lozeczku jest po to, by chronić dziecko przed wkładaniem rączek między szczebelki łóżka. Zapewnia również przytulne miejsce i większe bezpieczeństwo. Wygodny ochraniacz do łóżka można łatwo przywiązać do łóżka za pomocą wstążek i być spokojnym o swoje maleństwo. Aby dopełnić aranżacji łóżeczka niemowlęcego, jak i całego pokoju dziecka można użyć ochraniacze na lozeczko. Bezpieczne, a zarazem praktyczne rozwiązanie. Ochraniacz do łóżeczka – czy potrzebny? Zdecyduj sam. Warto to jednak rozważyć, mając na względzie bezpieczeństwo dziecka.

0