W Blog

Namiot tipi w pokoju dziecka poza oczywistym aspektem estetycznym, posiada zalety które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. To współczesna i udoskonalona wersja konstrukcji, którą wykonywały starsze pokolenia, w zabawach ze swojego dzieciństwa – tworzoną z koców, krzeseł lub pod stołem w jadalni! Wzorzyste materiały i zgrabna forma namiotu, z pewnością spodoba się każdemu dziecku i zachęci je do spędzania w jego wnętrzu, wielu godzin poświęconych zabawie. Namiot tipi to element wyposażenia, który powinien znaleźć się w pokoju każdego malucha!

Spis treści:

  • Jakie są zalety z posiadania namiotu w pokoju dziecięcym?
  • Na co zwrócić uwagę podczas wyboru namiot do pokoju dziecka?

We wpisie dowiesz się jakie są zalety w posiadania namiotu w pokoju dziecięcym oraz na co zwrócić uwagę podcza jego zakupu.

 

Jakie są zalety z posiadania namiotu w pokoju dziecięcym?

Namiot tipi to świetny element do zabawy dla małych odkrywców. Ze względu na niewielkie rozmiary, zmieści się nawet w niewielkich rozmiarów pokoju dziecięcym. Konstrukcja namiotu zachęca do wszelkich zabaw związanych z podróżowaniem, poznawaniem nowych krajów i kultur. Może stać się namiotem indiańskim, obserwatorium, szałasem w lesie i wieloma innymi.. dziecko ogranicza tylko wyobraźnia! Namiot tipi wyposażony w miękki koc, matę lub poduszki, to idealne miejsce do oglądania książek, opowiadania historii i wszelkiej zabawy. To także idealne miejsce żeby pobawić się w chowanego, przebywać z przyjaciółmi lub po prostu odpocząć i schować się, gdy dziecko potrzebuje samotności. Miękka tkanina i zamykane wejście do namiotu dają poczucie bezpieczeństwa i prywatności, które są także bardzo potrzebne twojemu dziecku. Namiot można poza zabawą wykorzystać do przechowania zabawek lub maskotek, które zamknięte wewnątrz tipi nie będą się kurzyły i gromadziły alergenów. Jeżeli dzieci mieszkają we wspólnym pokoju, namiot może być doskonałym rozwiązaniem na symboliczne podzielenie przestrzeni do zabawy, gdy dzieci chcą bawić się osobno. Namiot wykonany z miękkiego materiału i drewnianej konstrukcji, jest łatwy do złożenia i przewiezienia. Dziecko może zabrać ze sobą namiot jadąc do przyjaciół, czy dziadków – w ten sposób zapewnisz mu znajomy element otoczenia, który zwiększy komfort psychiczny pociechy w nowym miejscu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru namiot do pokoju dziecka?

Wybierając namiot do pokoju dziecka warto zwrócić uwagę na jakość materiałów z jakich został on wykonany. Powinny być łatwe do utrzymania w czystości i bezpieczne dla dziecka. Namioty dostępne w naszej ofercie posiadają ręcznie wykonane elementy, co stanowi o ich wyjątkowości i niepowtarzalności. Materiały użyte do stworzenia naszego tipi, to bawełna oraz lite drewno. Drewno jest odpornym materiałem a bawełniana tkanina nadaje się do prania w pralce oraz prasowania. Warto zwrócić uwagę czy tipi posiada dodatkowe elementy takie jak poduszki czy kocyk. Warto zwrócić uwagę na ilość wzorów do wyboru, aby móc jak najlepiej dopasować tkaninę do stylu w jakim urządzony jest pokój dziecka.

0