Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Co to jest jersey – poznaj ten materiał bliżej!

Materiał jersey to jedna z tych dzianin, które są zawsze popularne, wykorzystywane w przemyśle odzieżowym. Dżersej – co to za materiał? Dzianina jersey wyróżnia się przede wszystkim faktem, że to materiał bardzo rozciągliwy, miękki w dotyku, nie gniecie się mocno, a także nie jest trudny w obróbce krawieckiej i ma wysoką jakość. Dzięki temu możesz swobodnie wykorzystywać jersey do tworzenia Twoich wymarzonych strojów – nasz sklep oferuje jersey najwyższej jakości, a cena za każdy taki produkt jest bardzo przystępna!

Jersey dzianina: nieco historii o tym kultowym już materiale

Choć z pewnością każdy z nas ma w swojej szafie coś wykonanego z tego materiału, warto przyjrzeć się mu nieco bliżej. Swoją nazwę tkanina wzięła od brytyjskiej wyspy Jersey. Dżersej co to za materiał – początkowo dzianina ta wytwarzana była z wełnianych włókien i wcale nie szyto z niej odzieży. Pierwotnie służyła przede wszystkim do produkowania bielizny. Stosowana technologia do wytwarzania tej dzianiny – specjalne maszyny.  Jednak ze względu na świetne właściwości higroskopijne wełny, szybko okazało się, że materiał jersey doskonale nadaje się na trudniejsze warunki pogodowe. Dzianina jersey zaczęła się inaczej kojarzyć dopiero za sprawą Coco Chanel – z jej pomocą dzianina ta stała się czymś więcej, niż tylko idealnym materiałem na bieliznę i pościel. To ona przekonała kobiety, że warto wykorzystać single jersey do szycia sukienek – są wtedy połączeniem elegancji i wygody i takie też podejście panuje do dziś. Wszystkie potrzebne informacje o konkretnym wzorze z jersey masz podane w opisie – w tym celu przejdź do konkretnego produktu. Wybierz i zamów w naszym sklepie – cena jersey jest naprawdę atrakcyjna!

Czym jest zatem dzianina single jersey dzisiaj?

Materiał jersey bywa może być zaliczany do tkaniny, jednak z technicznego punktu widzenia to właśnie dzianina. Materiał tego typu tworzy się, łącząc oczka w rządki lub kolumienki. Do jego produkcji używa się zarówno naturalnych, jak i sztucznych włókien. Wśród naturalnych można wyróżnić już wcześniej wspomnianą wełnę, jedwab. Do produkcji tej dzianiny używana jest również bawełna. Sztuczne to na przykład wiskoza. Materiał dżersej wykonany z włókien syntetycznych to na przykład poliester. Dzianina jersey często ma ten materiał jako dodatek, jednak nie sprawia to, że jest ona gorszej jakości. Te domieszki sprawiają, że jersey dzianina jest bardziej elastyczna, a tym samym komfortowa w noszeniu.

Materiał dżersej najwyższej klasy wykorzystuje się do produkcji ubrań czy bielizny, ale także do szycia pościeli. Dżersej co to za materiał – poszewki wykonane z tej dzianiny są miękkie, wygodne i nie gniotą się, co zwiększa komfort ich użytkowania. Ty również możesz wykorzystać dzianinę jersey z naszej oferty do stworzenia wymarzonej pościeli – ale oczywiście nie tylko. Potrzebne Ci są dodatkowe informacje o dżersej – zapoznaj się z treścią przy konkretnym produkcie. Cena jest na tyle dobra, że nie musisz się ograniczać, jeśli chodzi o ilość zamawianej dzianiny!

Bawełna jersey – co to za dzianina i dlaczego warto ją zamówić?

Materiał dżersej bawełniany to dzianina najwyższej jakości. Naturalny jersey bawełniany ma doskonałe parametry, które są dokładnie takie same, jak dzianiny o naturalnym składzie. Bawełna jersey nadaje się do wyrobu odzieży użytkowanej na co dzień, do własnej twórczości dla hobbystów, a także sprawdza się jako dzianina na odzież sportową. Jersey bawełniany jest delikatną dzianiną, która nie krępuje ruchów, a przy tym zapewnia wyjątkowy komfort podczas noszenia. Jersey bawełniany jako oddychająca dzianina przepuszcza powietrze, dlatego jest wyjątkowo uniwersalna. Bawełna jersey – w naszej ofercie dostępne są różne desenie, a także dostępne są różnorodne gramatury i kolor w wielu odcieniach. Znajdziesz wśród nich idealne wzory na ubrania dla dzieci i dla dorosłych do noszenia na co dzień i na szczególne okazje. Więcej informacji znajdziesz przy wybranej dzianinie. Zamów w sklepie mmhandmade.pl tę wyjątkową dzianinę – nasza cena zachęca do zakupu właśnie u nas!

Jersey materiał – największe zalety

Jersey to bardzo uniwersalna dzianina. Z tego względu często wykorzystuje się ją w produkcji ubrań. Przez użytkowników ceniony jest ze względu na komfort noszenia, a także wytrzymałość (m.in. dobra gramatura) i szeroką dostępność. Dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena, którą proponujemy za dostępny jersey. Potrzebujesz więcej informacji – znajdziesz je w opisie przy dzianinie. Poznaj naszą pełną ofertę dotyczącą tej dzianiny!

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym już dziś!