W Blog

Dla wielu dzieci Halloween to bez wątpienia bardzo wyjątkowy dzień w roku. Z tego właśnie powodu warto zagwarantować Twojemu dziecku jak najwięcej zabawy i przebrać dziecko w jeden z wielu dostępnych strojów. Dzięki temu będzie się ono wyróżniać i ten szczególny jeden dzień w roku będzie w pełni udany. Zobacz jakie przebranie sprawdzi się najlepiej.

 

Spis treści

Przygotowania do Halloween dla dzieci

Dziecko i makijaż na Halloween

Jak pomalować twarz chłopca?

Jak pomalować twarz dziewczynki?

Malowanie twarzy do poszczególnych kreacji

Dostępne kostiumy dla dzieci

Kostium Batmana

Kostium Supermana

Czarodziej i czarownica

Pirat

Straszne stroje na Halloween dla dzieci

Strój kościotrupa

Strój ducha

Wiedźma

Wampir

Wilkołak

Stroje dla chłopców na Halloween?

Stroje dla dziewczynek na Halloween

Dobieranie stroju do wieku malucha

Postacie z bajek

Gdzie znaleźć gotowe przebrania?

Samodzielne tworzenie strojów

Najpopularniejsze przebrania na Halloween

Klasyczne stroje z horrorów

Świetna zabawa

Podsumowanie – stroje na Halloween dla dzieci

 

Przygotowania do Halloween dla dzieci

Wygląd Twojego dziecka w czasie Halloween nie pozostaje bez znaczenia, szczególnie jeśli wybiera się ono na tematyczną imprezę szkolną czy też bal. Oryginalne przebrania zwracają uwagę i sprawiają, że całe wydarzenie jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Warto wspomnieć również o tym, że Halloween może być świetną zabawą nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych.

 

Dziecko i makijaż na Halloween

Różnego rodzaju ozdoby i dekoracje to nieodłączny element tego święta. Nie inaczej jest w przypadku makijażu. Dodaje on magii i pozwala na uzyskanie rewelacyjnego kostiumu, któremu niczego nie będzie brakowało. Dla najmłodszych jest to również ogromna frajda.

 

Jak pomalować twarz chłopca?

W przypadku chłopców warto postawić przede wszystkim na rozwiązania, które będą pasować do ich strojów takich jak kostium Batmana, wilkołaka czy też wampira. Na rynku dostępne są specjalistyczne farby do malowania twarzy – tego typu produkty są w pełni bezpieczne i gwarantują świetny efekt.

 

Jak pomalować twarz dziewczynki?

W przypadku dziewczyn możliwości są oczywiście o wiele większe. Inspiracje na pomysły może oczywiście dodatkowo czerpać z sieci. Istnieje wiele poradników, dzięki którym twarz dziewczynki będzie pomalowana w doskonały sposób. Ważne jest to, by makijaż był dobrze dopasowany do przebrania.

 

Malowanie twarzy do poszczególnych kreacji

Podstawową sprawą jest zadbanie o to, by makijaż był dobrze dopasowany do danego przebrania. Jeśli postanowiłeś samemu zabrać się za malowanie twarzy – kotek, to jedna z najłatwiejszych i podstawowych dekoracji twarzy, od której polecamy Ci zacząć przygodę z malowaniem. Należy wziąć pod uwagę to, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w danym przypadku. Trzeba wspomnieć jednak o tym, że na wielu imprezach dostępni są obecnie animatorzy, którzy zajmują się malowaniem dzieci na Halloween profesjonalnie.

 

Dostępne kostiumy dla dzieci

Kostiumy dla dzieci dostępne są w wielu wzorach oraz kolorach. Wybór jest naprawdę szeroki, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem czegoś w sam raz przez dorosłych. Zarówno dla chłopców jak i dziewczynek można znaleźć całą masę przebrań, które idealnie sprawdzą się na to święto.

 

Kostium Batmana

Strój Batmana to jeden z najpopularniejszych strojów jeśli chodzi o Halloween. Korzystając z oferty sklepu internetowego można bez problemu znaleźć takie przebranie dla swojego dziecka.

 

Kostium Supermana

Obok kostiumu Batmana to właśnie Superman jest jednym z najczęściej wybieranych przebrań jeśli chodzi o Halloween. Kultowa peleryna jest w tym przypadku elementem, o którym pod żadnym pozorem nie można zapominać.

 

Czarodziej i czarownica

Bardzo ciekawym przebraniem jest również strój czarodzieja w przypadku chłopców i czarownicy w przypadku dziewczynek. Różdżka, pelerynka, długie rękawiczki i właściwy kapelusz to tutaj dodatki, o które zdecydowanie warto zadbać.

 

Pirat

Przebierając się za pirata niezbędna będzie na pewno opaska na oko, czyli znak rozpoznawczy każdego pogromcy mórz i oceanów. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni takim kostiumem i zrobią spore wrażenie na każdym balu.

 

Straszne stroje na Halloween dla dzieci

Poza zwykłymi kostiumami istnieją również te typowo Halloweenowe i znacznie straszniejsze – zarówno dla chłopców i dziewczynek. Wybór również i w tym przypadku jest szeroki – sprawdź ofertę sklepu i przekonaj się sam. Dostępne różne kategorie kostiumów pozwolą wybrać coś w sam raz.

 

Strój kościotrupa

Kombinezon w kształcie szkieletu staje się coraz popularniejszy z roku na rok. Całość prezentuje się doskonale, a w odpowiednim świetle widoczne są jedynie same kości, co potęguje efekt.

 

Strój ducha

Przebranie ducha to przeważnie spora peleryna z kapturem w kolorze białym. To proste aczkolwiek bardzo skuteczne rozwiązanie w momencie, gdy chcesz by Twoja pociecha wyglądała jak prawdziwy duch.

 

Wiedźma

Przebranie wiedźmy to przede wszystkim propozycja dla dziewczynek – dostępne stroje czarownic robią wrażenie. Czarna sukienka, miotła oraz kapelusz wiedźmy to podstawowe rzeczy, które powinien zawierać taki strój.

 

Wampir

Kostiumy nawiązujące do wampirów to coś, co na rynku istnieje już od dziesięcioleci. Stylowe spodnie, marynarka oraz sztuczne zęby są podstawą w przypadku kostiumu wampira. Oczywiście można tutaj dodać własne pomysły, by urozmaicić strój jeszcze bardziej.

 

Wilkołak

Ostatnim z najpopularniejszych strojów na Halloween jest strój wilkołaka. Gotowe przebrania są w tym przypadku najbardziej popularne i warto na nie postawić, ponieważ są rewelacyjnie wykonane.

 

Stroje dla chłopców na Halloween?

Kombinezon Supermana czy też Batmana to bez wątpienia coś na co warto postawić w momencie, gdy chłopiec chce przebrać się za bohatera. W momencie gdy ma być jednak bardziej nastrojowo, strój wampira będzie bardzo dobrym wyborem.

 

Stroje dla dziewczynek na Halloween

Sukienka i strój królewny to coś w sam raz dla wszystkich dziewczynek na Halloween. W przypadku opcji nieco straszniejszej natomiast warto postawić na wiedźmę z miotłą lub też czarownicę.

 

Dobieranie stroju do wieku malucha

Trzeba pamiętać jednak o tym, że przebrania muszą być odpowiednio dopasowane do wieku malucha. W przypadku małych dzieci warto postawić na nieco lżejsze kategorie strojów takie jak postacie bajkowe, z komiksów czy też seriali. Jeżeli jesteś świeżo upieczonym rodzicem i świętujesz co roku Halloween, to warto poszukać w internecie ciekawych inspiracji na stroje na Halloween dla niemowląt.

 

Postacie z bajek

Różnego rodzaju bajki mogą być doskonałą inspiracją jeśli chodzi o wyszukiwanie idealnego przebrania dla malucha na Halloween. Często to on sam wskaże rodzicom, jak chciałby się ubrać na bal Halloweenowy.

 

Gdzie znaleźć gotowe przebrania?

Gotowy kostium można znaleźć zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych z kostiumami. Wszystko zależy tutaj od tego, w jakiej kategorii ma być dany ubiór.

 

Samodzielne tworzenie strojów

Oczywiście istnieje również możliwość samodzielnego wykonywania różnego rodzaju wzorów. Mając pod ręką konkretne produkty i materiały można stworzyć kreację, która będzie robiła spore wrażenie.

 

Najpopularniejsze przebrania na Halloween

W kategorii superbohaterów prym wiodą postacie z komiksów, natomiast jeśli chodzi o tradycyjne podejście to sporo dzieci przebiera się za duchy lub też zombie, które w ostatnich latach stały się szczególnie popularne.

 

Klasyczne stroje z horrorów

Klasyczne kreacje nie wychodzą jednak z mody i wciąż można spotkać dzieci przebrane za Hrabiego Drakulę czy też kostuchę.

 

Świetna zabawa

Trzeba pamiętać o tym, że Halloween to przede wszystkim rewelacyjna zabawa dla dzieci. Dodatkowe ozdoby takie jak lampy z dyni czy też sztuczne nietoperze oraz pajęczyny dodatkowo wpływają na nastrój, przez co całe wydarzenie staje się wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Jak widać, istnieje mnóstwo inspiracji na stroje na Halloween. Ubrania dla dzieci oraz wiele ciekawych przebrań możesz uszyć samodzielnie w domu.

 

Podsumowanie – stroje na Halloween dla dzieci

Popularne Halloween obchodzone jest raz w roku i jest to dzień, w którym zarówno dzieci jak i dorośli mogą się przebierać w praktycznie dowolny sposób. Organizowane są wówczas różnego rodzaju bale w szkołach i nie tylko, podczas których liczy się dobra zabawa. Jeżeli chodzi o ubrania na Halloween dla dzieci, to wybór w sklepach jest naprawdę szeroki. Warto poszukać więc swojemu dziecku przebrania, które będzie idealnie pasować i które będzie robiło spore wrażenie.

0