W Blog

Impreza na Halloween co roku przyciąga wielu chętnych. Warto jednak zauważyć, że zabawa przebierańców nie jest tylko dla dzieci. Przebrać możecie się także wy, dorośli! To dobry pomysł, aby spędzić miło czas ze znajomymi. Możesz zrobić strój samodzielnie. Do zrobienia przebrania będzie potrzebnych kilka materiałów, jak np. materiał, koszulka i niezbędne dodatki. Zobacz, jak zrobić kostium idealny na Twoją imprezę.

Spis treści

Pomysły na przebranie na imprezę halloweenową

Stroje na Halloween

Straszne stroje na Halloween dla dorosłych

Kostiumy domowej roboty

Kostium Zombie

Kostium Nietoperza

Kościotrup

Kostium Złodzieja/Złodziejki

Batman na Halloween

Kostium Wiedźmy/Czarownicy

Podsumowanie

Pomysły na przebranie na imprezę halloweenową

Chociaż Halloween kojarzy się głównie z zabawami dla dzieci, to kreatywność nie zna granic. Możesz robić przebranie dla swojego dziecka, ale także i dla siebie! Wybierając się na zabawę przebierańców, możecie zarówno pójść na łatwiznę i wypożyczyć gotowy już strój, jak i samodzielnie wykonać przebranie. Potrzebne będą Ci:

 • materiały i dodatki,
 • czas,
 • chęci
 • i garść inspiracji.

Stroje na Halloween

Do zabawy na Halloween musisz przebrać się w odpowiedni sposób. Stroje na Halloween mają określony dress code. Co to oznacza? Że nie powinieneś iść na taką zabawę w eleganckim garniturze czy pięknej, wyjściowej sukni. Strój powinien być zarówno zabawny, jak i przerażający – jak na klimat Halloween przystało. Przebrania możecie wykonać na wzór różnych inspiracji. Wystarczy trochę chęci i czasu, aby znaleźć propozycję idealną do Twoich upodobań.

Straszne stroje na Halloween dla dorosłych

Wygląd strojów na Halloween zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych jest z góry określony i narzucony. Przebrania i stroje na Halloween powinny być intrygujące i przerażające. Dzięki temu dobra zabawa na imprezie będzie gwarantowana.

Kostiumy domowej roboty

Obchodzone w wielu krajach, głównie amerykańskiej kulturze, święto Halloween pojawiło się w Polsce w latach 90. XX wieku. Od tego czasu zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie się przebierają i przenoszą na jedną noc do innego świata. Aby wejść w klimat tej zabawy konieczny jest specjalny strój. Jak wiadomo, stroje można z powodzeniem i łatwością wypożyczyć w specjalnych salonach. Jednak większa zabawa czeka na nas wtedy, gdy przebrania spróbujemy wykonać sami w domu. Za pomocą kleju, filcu, materiału i innych dodatków (jak np. maska, gumki czy wianek) będziesz można dopracować wygląd stroju do perfekcji.

Kostium Zombie

Stojąc przed wyborem strojów, czasami nie wiemy na co się zdecydować. Wykonując przebrania w domu, możesz dowolnie modyfikować wygląd stroju i dopasowywać go do własnych upodobań.

Chętnie wybieranym strojem na Halloween jest kostium Zombie. Co będzie potrzebne? Przede wszystkim:

 • stare, nienoszone ubrania, które możesz ubrudzić czerwoną farbą,
 • paski z materiału,
 • kosmetyki do charakteryzacji.

Kostium Nietoperza

Kolejna propozycja to nietoperz. Do tego stroju przydadzą się skrzydła. Jak je wykonać? Kształt skrzydeł zaznacz na materiale, np. czarny filc. Wytnij także uszy i załóż czarne ubranie. Dodatkiem, który uzupełni Twoją stylizację będzie maska, która zakryje Twoją twarz. Jeśli to nie będzie możliwe, pomaluj twarz ciemnymi kosmetykami, na wzór wyglądu nietoperza.

Kościotrup

Wydaje się, że przebrania na wzór kościotrupa są najchętniej i najczęściej wybieranymi rozwiązaniami na Halloween. Do przygotowania tego stroju potrzebujesz czarnej i białej koszulki. Co z nimi zrobić? Ubierz jedną na drugą, i wytnij w T-shircie na wierzchu otwory, imitujące żebra. Możesz także namalować żebra i kości na materiale lub je wykonać (z pomocą przyjdzie biały filc). Oprócz tego, nie zapomnij pomalować twarzy, tak aby dopełnić wygląd przebrania. Możesz także sięgnąć po maskę.

Kostium Złodzieja/Złodziejki

Do wykonania tych strojów nie będziesz potrzebować stosunkowo dużo elementów. Stroje złodzieja lub złodziejki zazwyczaj bazują na tym samym schemacie:

 • ciemne spodnie lub spódnica,
 • pasiasta kurtka lub koszulka (najlepiej w biało – czarne paski),
 • maska lub przepaska na oczy,
 • dodatkowe akcesoria (jak np. worek z łupem, czapka lub rękawiczki).

Sięgając po te kostium, pamiętaj żeby dobrze zasłonić twarz – jak na prawdziwego złodzieja przystało. Dobierając elementy tego kostiumu, pamiętaj, aby było one odpowiednich rozmiarów. Wszystko po to, aby strój nie krępował ruchów i nie przeszkadzał podczas zabawy.

Batman na Halloween

W przypadku strojów wzorowanych postaciami z filmów czy bajek z pewnością będziesz musiał więcej się napracować. Jednak efekt końcowy może być zaskakujący i w pełni satysfakcjonujący. Aby wykonać na Halloween przebranie Batmana będziesz potrzebować:

 • ciemnych materiałów, z których wytniesz pelerynę,
 • pasek,
 • maskę na twarz,
 • żółtego materiału, z którego wytniesz logo.

Potrzebny będzie także klej (najlepiej na gorąco). Właśnie za pomocą kleju będziesz mógł przykleić wycięte logo do Twojego stroju.

Kostium Wiedźmy/Czarownicy

W przypadku kobiet, bardzo często i chętnie wybierany jest strój czarownicy. Dlaczego? Ponieważ jest on stosunkowo łatwy do wykonania i umożliwia swobodną zabawę. Jak go wykonać? Z pewnością potrzebna będzie ciemna i długa peleryna, która zakryje Twoje ciało. Możesz kupić ją gotową lub wykorzystać ubrania czy np. stare prześcieradło. Dobrze jest, aby peleryna była ciemnego koloru. Dlatego albo musisz po takie sięgnąć, albo zabarwić te jaśniejsze. Przebranie czarownicy możesz uzupełnić za pomocą długiej czarnej sukienki lub spódnicy. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju opaski i dodatki na włosy, które sprawią, że Twój strój będzie jeszcze bardziej mroczny.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy wykonujesz stroje dla chłopca, dziewczynki czy osoby dorosłej musisz wiedzieć, że każdy ich element musi być dobrze dobrany. Wszystko po to, aby ubrania podczas tańczenia czy dobrej zabawy nie krępowały ruchów, ani nie przeszkadzały się bawić.

Brakuje Ci pomysłu na stroje na Halloween dla dzieci? Mnóstwo ciekawych inspiracji znajdziesz na naszym blogu.

0