W Blog

Trendy w modzie XX wieku były zupełnie inne od tych, z którymi mamy do czynienia obecnie. Głównie dominowały krótkie fryzury oraz przeróżne nakrycia głowy. Ubrania również wyglądały całkiem inaczej i na zawsze zapisały się w historii mody. Jak więc ubierali się i wyglądali ludzie w tamtym okresie?

Spis treści

Moda damska – lata 20.

Męski ubiór – lata 20.

Męski ubiór – dodatki

Lata 20. – najważniejsze trendy

Jaka sukienka – lata 20.

Dodatki do sukienki

Czy kobiety w tamtych latach nosiły spodnie?

Stroje kobiet na początku ubiegłego wieku

Dodatki do ubioru

Gdzie szukać strojów lat 20.?

Jak samemu zrobić stroje wzorowane na lata 20.?

Impreza karnawałowa

Podsumowanie – jak zrobić strój na lata 20?

Moda damska – lata 20.

Stroje kobiet w wielu przypadkach robiły spore wrażenie, szczególnie jeśli mówimy o ówczesnych imprezach i wyjątkowych wydarzeniach. Dominowały przede wszystkim zdobione sukienki. Warto wspomnieć też o tym, że w tamtym czasie debiutowali najbardziej znani projektanci jak np. Coco Chanel.

Męski ubiór – lata 20.

Również w kontekście męskiego ubioru lata dwudzieste rządziły się swoimi prawami. Z jednej strony ubiór był elegancki i schludny, ale można było również zauważyć w nim większy luz niż chociażby na początku stulecia.

Męski ubiór – dodatki

Różnego rodzaju krawaty, sportowe swetry oraz wysokiej jakości materiał to najbardziej wyróżniające się elementy jeśli chodzi o męski ubiór lat 20. Lata 20 stroje męskie były zdominowane przez takie dodatki.

Lata 20. – najważniejsze trendy

W wielu przypadkach długie włosy odeszły do lamusa na rzecz krótkiej i odpowiednio ułożonej fryzury. Stawiano na elegancje połączoną z nieco większym luzem. Dawało to rewelacyjny efekt, który był dodatkowo bardzo komfortowy. Teraz już wiesz jak wyglądały ubrania w stylu lat 20!

Jaka sukienka – lata 20.

Sukienka w tamtych latach bardzo często posiadała różnego rodzaju modne frędzle. Była to idealna propozycja dla kobiet, które chciały wyglądać modnie i stylowo, ale jednocześnie nie chciały rezygnować z wygody.

Dodatki do sukienki

Frędzelki, pióra i cekiny sprawiały, że sukienki prezentowały się wyjątkowo i pasowały do różnorakich imprez.

Czy kobiety w tamtych latach nosiły spodnie?

Spodnie stały się w tamtym czasie coraz powszechniejszym ubiorem wśród kobiet. Panował tak zwany styl na chłopczycę i wiele kobiet za pomocą spodni chciało ukryć swoje kobiece kształty. Nie oznacza to jednak, że sukienki nie były popularne – nosiło się je zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień.

Stroje kobiet na początku ubiegłego wieku

Modne suknie, opaski na włosy i różnorakie stroje wieczorowe dominowały jeśli chodzi o lata 20. ubiegłego wieku. Dobrze dopasowane, niekiedy wręcz obcisłe sukienki stały się bardzo popularne i chętnie noszone. Rozmiar ubrań stał się więc bardzo istotny.

Dodatki do ubioru

W latach 20. ubiegłego wieku coraz częściej były również wykorzystywane różne dodatki do strojów. Przeważnie były to robiące wrażenie kapelusze czy też opaski na włosy. Sukienka również bardzo często posiadała frędzle oraz błyszczący materiał.

Gdzie szukać strojów lat 20.?

Wyszukiwanie ubrań stylizowanych na lata 20. wcale nie jest tak trudne. Obecnie wiele sklepów – chociażby w sieci posiada takie stroje, które można zarówno wykupić jak i wynająć na konkretną imprezę tematyczną. Bez problemu można znaleźć również swój rozmiar.

Jak samemu zrobić stroje wzorowane na lata 20.?

Jednym z najlepszych wyborów dla kobiet będzie oczywiście sukienka. Mała czarna z określonymi dodatkami doskonale wpisze się w klimat lat 20. Warto pamiętać jednak o tym, że rozmiar sukienki ma znaczenie – musi być on odpowiednio dopasowany do danej sylwetki.

Impreza karnawałowa

Stroje karnawałowe stylizowane na lata 20. stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Modna sukienka, dodatkowe opaski na włosy oraz błyszczące materiały nadają szyku i robią wrażenie. Warto postawić więc na takie stroje karnawałowe, jeśli chcesz osiągnąć świetny efekt. Wyszukując w internecie hasła typu: lata 20 moda damska sklep z pewnością pojawi nam się mnóstwo sklepów oferujących tego typu kreacje.

Podsumowanie – jak zrobić strój na lata 20?

Dla kobiet najlepszym wyborem będzie dobrze dopasowana sukienka i dodatki takie jak chociażby opaski na włosy. Mężczyźni mogą postawić natomiast na stylowy garnitur i spodnie.

Polecane artykuły na blogu:

najlepsze tkaniny na sukienki

0