W Blog

Okres świąteczny dla większości z nas – zarówno małych, jak i dużych, wiąże się z obdarowywaniem prezentami. Jedną z osób, którą utożsamiamy z tym okresem jest święty Mikołaj. Przebranie Mikołaja to zabawa nie tylko dla dzieci, ale i niekiedy również dla dorosłych. Jak przygotować się do wręczania prezentów? Jak zrobić perukę z włóczki? Zanim pójdziesz na zakupy, zobacz co będzie Ci potrzebne by przygotować kostium Mikołaja na tegoroczne święta i okres zimowy.

Spis treści

Strój świętego Mikołaja – zrób go sam

Strój idealny – jak go zrobić?

Elementy stroju świętego Mikołaja

Czapka Mikołaja

Worek na prezenty

Niezbędne dodatki

Włosy do stroju

Przebranie Mikołaja – potrzebne narzędzia i produkty

Kostium Mikołaja – idealne przebranie na święta

Podsumowanie

Strój świętego Mikołaja – zrób go sam

Jeśli nie możesz zdecydować się, jak zrobić strój Mikołaja, możesz sięgnąć do tutoriali dostępnych za darmo w internecie. Dzięki nim strój świętego Mikołaja wykonany własnoręcznie będzie idealny. Ważne jest to, aby rozsądnie i skrupulatnie dobierać wszystkie elementy i dodatki. Dlaczego? Ponieważ ogromną rolę w noszeniu stroju Mikołaja odgrywa wygoda. Jeśli dbamy o to, by strój był dobrze dopasowany, mamy gwarancję dobrego samopoczucia i komfortu. Zarówno czerwona kurtka, jak i spodnie czy rękawiczki bądź czapka z pomponem muszą mieć odpowiedni rozmiar. Dlatego nie sięgaj na stronie sklepu po produkt z napisem “rozmiar uniwersalny”, tylko dobierz rozmiar kurtki do wymagań danej osoby.

Strój idealny – jak go zrobić?

Na rynku wiele jest produktów, które możesz wykorzystać, aby przygotować idealne kostiumy do przebrania na różne okazje. Wśród tych produktów znajdziesz także elementy, które nadadzą się na kostium Mikołaja. Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz w sklepie online lub stacjonarnym. Ważne, aby spośród wielorakich dodatków wybrać takie, które równocześnie będą gwarantowały wygodę osobie noszącej strój oraz radość wszystkim dzieciom.

Elementy stroju świętego Mikołaja

Każdy prawdziwy święty Mikołaj wyróżnia się niemożliwymi do pominięcia dodatkami. Kubrak w kolorze czerwonym Mikołaja składa się z takich elementów jak: czapka z pomponem, pasek, rękawiczki, czerwone spodnie i buty. Często stroje uzupełniane są peruką, która dodaje jeszcze większej magii do tej sytuacji. Obowiązkowym elementem jest także worek na prezenty, z którego dzieci cieszą się najbardziej

Czapka Mikołaja

Kubrak świętego Mikołaja w zestawie zawiera zazwyczaj wszystkie potrzebne elementy. Jednak jeśli decydujesz się na jego samodzielne wykonanie musisz wiedzieć, co oprócz worka jest charakterystyczne dla tej lubianej przez dzieci postaci.

Worek na prezenty

Strój wykonany własnoręcznie musi obowiązkowo zawierać worek na prezenty. Dzięki temu produkt będzie kompletny, a dzieci będą cieszyć się, gdy Mikołaj pojawi się w zasięgu ich wzroku. Wybierając dodatki do stroju świętego Mikołaja musisz pamiętać o tym, aby jakość produktu była jak najwyższa, dzięki temu posłuży on dłużej niż na jeden rok.

Niezbędne dodatki

Każdy Mikołaj ma na pasie zapięty pasek w odpowiednim kolorze (zazwyczaj brązowy lub czarny), który dodaje całości estetyki i sprawia, że strój wygląda elegancko. Na efekt końcowy składają się także rękawiczki (kolor biały). Strój Mikołaja, aby był kompletny musi zawierać wszystkie te elementy. Dzięki temu święty Mikołaj zadowoli dzieci, a jego pojawienie się przedłuży świąteczną, grudniową tradycję.

Włosy do stroju

Cechą charakterystyczną każdego Mikołaja jest długa siwa broda oraz siwe włosy. Dlatego tworząc własnoręcznie w domu stroje Mikołaja musisz wziąć to pod uwagę. Aby strój osoby odpowiedzialnej za rozdawanie prezentów dzieciom był kompletny musisz sięgnąć po perukę. Ważne, aby zwrócić uwagę na jakość produktu. Wszystko po to, aby materiał był jak najwyższej jakości – co przełoży się zarówno na żywotność peruki, ale i na komfort osoby noszącej strój Mikołaja.

Przebranie Mikołaja – potrzebne narzędzia i produkty

Wszelkie dekoracje i dodatki to tego stroju sprawią, że strój Mikołaja będzie kompletny. W naszej ofercie znajdziesz elementy, które skutecznie uzupełnią strój Mikołaja.

Kostium Mikołaja – idealne przebranie na święta

Stroje Mikołaja można wypożyczyć, jednak większa zabawa czeka na nas wtedy, gdy spróbujemy wykonać je w domu. Za pomocą kleju i innych dodatków można dopracować wygląd stroju do perfekcji.

Podsumowanie

Idealny rozmiar stroju Mikołaja przełoży się na wygodę i komfort osoby noszącej. Musisz pamiętać, że tworząc przebranie samodzielnie, każdy jego element musi być dobrze dobrany, tak aby gwarantował zarówno wygodę, jak i dobrą zabawę dzieciom.

 

Polecane artykuły na blogu:

0