W Blog

Prawidłowy rozwój zależy od wielu elementów. Musisz zatem zdać sobie sprawę z tego, że niesamowicie ważne jest, aby zapewnić każdemu dziecku odpowiednią dawkę stymulatorów rozwoju. Jednym z nich z pewnością jest zabawa. Jeśli planujesz naukę chodzenia, stymulowanie czucia głębokiego czy rozwój motoryczny (i jego kolejne stopnie zaawansowania) musisz zadbać o to, aby dziecko miało dostęp do odpowiednich przedmiotów. Sprawdź, czy lepiej sprawdzi się bujak czy może deska do balansowania.

 

Spis treści

Prawidłowy rozwój dziecka

Zabawa i rozwój

Jak zadbać o integrację sensoryczną?

Odpowiednie produkty dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci w domu

Jaki bujak dla dzieci?

Czym jest deska do balansowania?

Rodzaje deski do balansowania

Równoważnia (dysk balansujący)

Bujak drewniany

Deska balansująca – czy warto?

Zabawa z deską do balansowania

Zabawki tylko dla starszego dziecka?

Od jakiego wieku deska do balansowania?

Z jakiego materiału zabawki wybrać?

Podsumowanie

 

Prawidłowy rozwój dziecka

Nie jest tajemnicą, że każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko funkcjonowało i rozwijało się jak najlepiej. Właśnie w związku z tym konieczne jest sprawdzenie i dowiedzenie się, jakie przedmioty pozytywnie będą wpływać na rozwój Twojego malucha.

 

Zabawa i rozwój

Czy wiesz, że dzieci uczą się najwięcej poprzez zabawy? Podczas użytkowania zabawek i innych przedmiotów (np. na placu zabaw), dziecko nie tylko uczy się przestrzeni, która go otacza czy poznaje nowe miejsca, ale także zdobywa niezbędne do codziennego funkcjonowania zdolności (jak np. zmysł równowagi).

 

Jak zadbać o integrację sensoryczną?

Jeśli chcesz, aby poziom integracji sensorycznej Twojej pociechy był na właściwym poziomie i co za tym idzie chcesz podnieść jego możliwości musisz zadbać o to, aby maluch doświadczał takich bodźców już od małego.

Najlepiej, gdy zaczniesz mu je dostarczać nawet jeszcze w czasie ciąży. Balansowanie, huśtanie się, czy spacerowanie skutecznie pomoże zadbać o to, aby dzieciom niczego nie brakowało.

 

Odpowiednie produkty dla dzieci

Zastanawiasz się, z jakich materiałów powinny być wykonywane dodatki dla dzieci? Musisz wiedzieć, że firmy wykorzystują wszelkie materiały do produkcji zabawek i dodatków. Jako konsument i rodzic masz prawo do tego, aby upewnić się w jakim stanie jest dany materiał i jakie ma właściwości. Wszystko po to, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo malucha.

 

Plac zabaw dla dzieci w domu

Chcesz, aby dziecko od swoich pierwszych chwil korzystało w pełni z życia? Jeśli tak, to możesz pomyśleć o zakupie odpowiednich dodatków. Co więcej! Możesz nawet spróbować samodzielnie wykonać plac zabaw. Czym się kierować? Przede wszystkim potrzebami dzieci. Potrzebne mogą Ci być:

  • huśtawki,
  • zjeżdżalnia,
  • deska do bujania,
  • bujak.

Sprzęt powinien być dobrany zarówno pod kątem potrzeb i oczekiwań dzieci, ale przede wszystkim bezpieczeństwa i komfortu. Dlatego sięgając po potrzebne elementy zwróć uwagę nie tylko na sam materiał, ale i na jego specyfikację i zalety. To powinno sprawić, że finalny produkt, będzie w pełni zachwycał.

 

Jaki bujak dla dzieci?

Zabawka w ręku lub potoczeniu dzieci to naturalny widok. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie inne możliwości zabawy czekają na malucha? Z pewnością jednym z nich jest bujak dla dzieci. Maluchy uwielbiają tę zabawkę. Pozwala ona nie tylko świetnie się bawić, ale równocześnie dba o rozwój.

 

Czym jest deska do balansowania?

Deska do balansowania to nic innego jak deska (najczęściej z drewna bukowego), która służy poprawieniu równowagi u dzieci. Ich zadaniem jest jak najdłuższe utrzymanie się na zabawce.

 

Rodzaje deski do balansowania

W ofercie sklepów znajdziesz nie jedną deskę, a kilka ich rodzajów. To sprawia, że będziesz mógł indywidualnie dobrać rodzaj deski do potrzeb i możliwości Twojego malucha.

 

Równoważnia (dysk balansujący)

To najczęściej okrągła, mniejsza deska, która jest wykorzystywana w zajęciach korekcyjnych. jej główną zaletą jest to, że wspiera rozwój motoryki. Dodatkowo zajmuje mało miejsca, dlatego z łatwością ją przechowasz w domu.

 

Bujak drewniany

To mebel wykonany z solidnego drewna, który również wpływa na równowagę dzieci i ich rozwój. Jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do wpływu na rozwój. To świetny dodatek do wspaniałej zabawy.

 

Deska balansująca – czy warto?

Zastanawiasz się, czy deska do balansowania to produkt wart Twojej uwagi? Musisz wiedzieć, że choć z jednej strony może się to wydawać zbędnym kosztem, to deskę możesz wykorzystać niemal na każdym etapie rozwoju malucha (wybierając odpowiedni wariant).

Pozwala ona zadbać o percepcję wzrokową oraz doskonalić zdolności fizyczne. Deski do balansowania mają ogromny wpływ na rozwój psychoruchowy. Dlatego to dodatek, który sprawdzi się w przypadku dzieci z deficytami w tym zakresie.

 

Zabawa z deską do balansowania

Nie masz dostępu do placu zabaw? Huśtawka, ochota na zjeżdżalnię czy sprzęt do wspinania są nieosiągalne? Nie musisz godzić się na taki wygląd granic i ograniczeń. Zadbaj o dostęp do zabawek dla Twojego podopiecznego.

 

Zabawki tylko dla starszego dziecka?

Czy deski są tylko dla starszych, bardziej rozwiniętych dzieci? Oczywiście, że nie, możesz je używać także dla mniejszych. Tylko pamiętaj o asekuracji i wsparciu malucha podczas ich używania.

 

Od jakiego wieku deska do balansowania?

Deski musisz dobierać indywidualnie do Twojego malucha. Jednak zaleca się jej użycie od 3 roku życia.

 

Z jakiego materiału zabawki wybrać?

Twoje obowiązkowe zadanie to dbanie o bezpieczeństwo i komfort dzieci (również podczas zabawy na desce). Dlatego musisz sięgać po materiały, które będą wyróżniały się dużą jakością i solidnością, co przełoży się na ich bezpieczeństwo.

 

Podsumowanie

Dzieci lubią place zabaw, zjeżdżalnię i huśtawki. Chętnie wykorzystują te elementy podczas zabaw. Jeśli chcesz, aby dziecko korzystało z deski do balansowania zadbaj o to, aby sprzęt był wysokiej jakości, co przełoży się zarówno na wygodę, jak i bezpieczeństwo malucha.

Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, z pewnością zależy ci na zapewnieniu bezpieczeństwa swojemu maleństwu. Odwiedź naszego bloga i dowiedz się, czy ochraniacz do łóżeczka jest bezpieczny.

0