Jesienny wzrost zachorowań sprawia, że popyt na maseczki ochronne drastycznie wzrasta. Sytuacja epidemiologiczna na świecie nie wygląda optymistycznie, dlatego warto wyposażyć się w akcesoria, które zwiększą bezpieczeństwo nasze oraz innych ludzi z naszego otoczenia. Maseczka ochronna na twarz, to niezbędny podczas wyjścia z domu dodatek, który na stałe wpisał się w nasze codzienne funkcjonowanie. Z jakiego materiału wykonać maseczkę, aby była ona higieniczna, wygodna i praktyczna w użyciu? Dlaczego warto mieć w zanadrzu wielorazowe maseczki ochronne, wykonane z materiału? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Dlaczego maseczka wielorazowa?
  • Z jakiego materiału powinna być wykonana maseczka?

We wpisie dowiesz się, jakie są zalety użytkowania wielorazowej maseczki ochronnej oraz jaki materiał wykonania najlepiej zastosować do jej uszycia.

Dlaczego maseczka wielorazowa?

Używanie wielorazowych maseczek, oznacza świadome podejście do ryzyka zakażenia koronawirusem. Głównym zadaniem masek tego typu, jest ochrona pozostałych osób przed kontaktem z naszymi wydzielinami. Główną zaletą maseczek wykonanych z tkaniny jest fakt, iż można je regularnie prać. Pranie powinno odbywać się w temperaturze 60 stopni Celsjusza, aby skutecznie pozbyć się wszelkich drobnoustrojów znajdujących się na tkaninie. Warto pamiętać o nabyciu większej ilości maseczek, ponieważ po każdym użyciu maskę należy wyprać – jej ponowne użycie jest niewskazane. Maseczkę wielorazową można także z powodzeniem prasować, aby dodatkowo wyparzyć powierzchnię tkaniny. Maseczka ochronna wykonana z materiału jest także bardzo wygodna w noszeniu, zmniejsza ryzyko otarć, a jej regularne pranie zapobiega powstawaniu niedoskonałości pojawiających się na twarzy w obrębie noszenia maski. Dodatkowym atutem, jest ekologiczny aspekt noszenia maseczki wielorazowej – nie wyrzucamy jej do kosza po każdorazowym użyciu, lecz wykorzystujemy ponownie, aż do zużycia się materiału. Maseczka wykonana z tkaniny bawełnianej jest bardziej przyjazna w odbiorze, możemy ją swobodnie dopasować do koloru ubioru oraz wybrać tkaniny w różnorakie wzory.

Z jakiego materiału powinna być wykonana maseczka?

Maseczki mogą być wykonane z:
– tkaniny bawełnianej,
– tkaniny bawełnianej z domieszką elastanu,
– lnu,
– wiskozy,
– poliamidu,
– muślinu bawełnianego,
– fizeliny.

Materiał powinien posiadać certyfikat i umożliwiać pranie w 60 stopniach Celsjusza. W przypadku użycia tkaniny o niskiej gramaturze należy zastosować większa ilość warstw w maseczce. Maseczka powinna posiadać wiązanie wykonane z gumki, lub troczków z tkaniny. Troczki z tkaniny będą wygodniejsze do noszenia, prania i prasowania. Nie wszystkie typy gumek zastosowanych do utworzenia wiązania maseczki, mogą być prane w wysokiej temperaturze i prasowanie. Kształt maski musi być zaprojektowany w taki sposób, aby zakryć nos, usta i co ważne – brodę użytkownika. Warto także wszyć dodatkowe wzmocnienie w postaci drucika, który umożliwi dopasowanie górnej krawędzi maseczki do kształtu nosa i jednocześnie uchroni użytkowników okularów przed ich zaparowaniem. Bawełna oraz muślin bawełniany idealnie nadają się do stworzenia maseczki ochronnej, a dostępne w naszym sklepie kolory i wzory, umożliwiają pełne spersonalizowanie wyglądu maseczki.

0

Zacznij wpisywać tekst i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać