W Blog

Bal andrzejkowy to doskonała zabawa, którą uwielbiają nasze dzieci. Przegotowanie na Andrzejki może być doskonałą wspólną zabawą i czasem spędzonym z dzieckiem. Jeśli w Twoim domu mieszka dziewczynka to z jej pomocą wspólnie na pewno znajdziesz idealne przebranie, z którego będzie ona zadowolona. Do zrobienia przebrania będzie potrzebnych kilka materiałów, jak np. materiał, koszulka i niezbędne dodatki. Zobacz, jak zrobić kostium idealny na Twoją bal. Samodzielnie zrobiony strój na zabawę andrzejkowa w przedszkolu, to wielkie przeżycie dla dziecka.

Spis treści

Pomysły na przebranie na bal andrzejkowy

Stroje andrzejkowe

Jak ubrać dziewczynkę na bal andrzejkowy?

Ciekawe pomysły na przebranie

Gdzie szukać inspiracji?

Najlepszy pomysł to wspólny pomysł

Propozycje na strój andrzejkowy

Przebranie za postać z bajki

Kostium biedronki

Przebranie za pszczołę

Kostium księżniczki

Przebranie za wróżkę

Kostium zwierzaka

Wypożyczony kostium – czy warto?

Podsumowanie

Pomysły na przebranie na bal andrzejkowy

Stroje na Andrzejki to okazja, żeby spędzić wspólnie czas z dzieckiem. Dekoracje ubrań, przygotowywanie przebrań to doskonała okazja do niezapomnianych chwil i wspomnień. Jedyne, czego potrzebujesz to odpowiednia dawka kreatywności. Jeśli Twoje dziecko wybiera się na bal andrzejkowy, oczywiście możecie zdecydo9wać się na zakup (lub wypożyczenie) gotowego stroju. Jednak musisz zdać sobie sprawę, że wspólnie możecie wykonać całe mnóstwo strojów, w które córka będzie mogła z radością się przebrać. Niezależnie od tego, czy córka jest w przedszkolu czy w szkole podstawowej musisz wiedzieć, że własnoręcznie zrobiony strój na andrzejki dla dziewczynki będzie doskonałym pomysłem! Czasem proste przebranie na andrzejki jest najlepszym ubraniem na bal.

Stroje andrzejkowe

Co będzie ci potrzebne do wykonania kostiumów na bal andrzejkowy? Zarówno w przedszkolach, jak i szkołach podstawowych dzieci chętnie przebierają się. Kapelusz, różnorodne gadżety i akcesoria są sprawią, że jakość zabawy będzie zadowalająca zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Tego typu imprezy potrzebują wielu propozycji na stroje andrzejkowe. Niezależnie od tego, czy dziecko chce przebrać się za czarownice, czarodzieja czy księżniczkę lub żabę powinieneś pomóc wykonać córce ten wymarzony strój. Przebrania andrzejkowe bywają bardzo różne, możemy coś kupić, znaleźć w wypożyczalni lub samodzielnie stworzyć i ubrać dziecko na zabawę andrzejkową!

Jak ubrać dziewczynkę na bal andrzejkowy?

Na temat przebrań dla dziewczynki pojawia się wiele wpisów. Na takiej imprezie ważne jest, aby każde dziecko czuło się dobrze, dlatego też przebranie córki musi być nie tylko w odpowiednich kolorach, ale i mieć odpowiedni rozmiar czy styl – tak, aby dziewczynka dobrze się w nim czuła. Zastanawiasz się, jak znaleźć idealny strój na Andrzejki? Stroje powinny być dopasowane do upodobań dziecka. Dlatego jeśli w ofercie sklepu nie znajdziecie nic, co będzie się podobało twojemu dziecku – zamów materiały i samodzielnie wykonajcie idealny strój.

Ciekawe pomysły na przebranie

Musisz pamiętać, że przebrania na Andrzejki wcale nie muszą być spektakularne. Strój, który wybierzesz musi przede wszystkim podobać się dziewczynce. Dlatego, to w czym wystąpi ona na imprezie andrzejkowej musi być z nią skonsultowane. To czego szukasz przed przystąpieniem do wykonywania przebrania powinno być zatem skonsultowane z dzieckiem. W przypadku chłopca na Andrzejki sprawdzi się ta sama rada.

Gdzie szukać inspiracji?

Wiesz, gdzie szukać inspiracji na kostiumy? Z rozwiązaniem i pomocą przychodzą strony internetowe czy nawet zainteresowania dziecka. Wykonanie stroju dla malucha powinno być zatem odpowiedzią na to, co interesuje dziecko i co mu się podoba. Kapelusze czarownicy, świece i kule z wróżbami, w których widać przyszłość – to również świetny pomysł! Nie zapomnij o doborze butów. Możesz ozdobić je różnymi elementami.

Najlepszy pomysł to wspólny pomysł

Pamiętaj, że jeśli chodzi o Twoje dziecko, to musisz słuchać, czego ono potrzebuje. Dla dziewczynek ważne jest, aby dobrze wyglądać. Dlatego kostiumy powinny być wybierane wspólnie, po to, aby dziecko czuło się w pełni usatysfakcjonowane i zadowolone. Stroje nie muszą być straszne.

Propozycje na strój andrzejkowy

Musisz wiedzieć, że stroje andrzejkowe możesz wykonać samodzielnie. Nie ma w tym nic złego, a wręcz przeciwnie może to być doskonała okazja na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. W Internecie znajdziesz mnóstwo propozycji, które z powodzeniem możesz śmiało wykorzystać. Jak znaleźć idealną propozycję?

Przebranie za postać z bajki

Dzieci lubią przebierać się za ulubione postacie z filmów i bajek. Możesz do tego wykorzystać zwykłe ubrania, rzeczy czy akcesoria kupione za grosze. Musisz pamiętać jednak o tym, że wybierając się na zakupy dziecko musi być przekonane co do wybranej postaci.

Kostium biedronki

Ten kostium to chętnie i często wybierana propozycja dla dziewczynki. Do jego wykonania potrzebujesz kilku produktów, które są ogólnie dostępne i z łatwością je uzyskasz. Co będzie Ci potrzebne? Między innymi:

 • czerwona sukienka,
 • czarne leginsy lub spodnie,
 • czarny i czerwony filc,
 • czarny brystol,
 • czerwono – czarne dodatki do włosów (gumki, spinki),
 • tasiemki,
 • klej na gorąco i dwustronna taśma klejąca.

Musisz wykonać zarówno skrzydła, jak i maskę. Pamiętaj, aby naklejając czarne kropki biedronki na plecy kostiumu wykorzystaj pomoc dziecka.

Przebranie za pszczołę

Aby wykonać ten strój również śmiało możesz wykorzystać produkty, które masz już w domu. Co będzie Ci potrzebne?

 • bluzki w czarno-żółte pasy,
 • opaski na włosy,
 • czułki, które zamocujesz do opaski na włosy lub maski,
 • kawałek żółtego tiulu,
 • kartonowe skrzydła i maska.

Jeśli nie znajdziesz w szafie koszulki w paski, możesz śmiało sięgnąć po całą czarna bluzkę, na której nakleisz żółte paski lub doszyjesz kawałki materiału.

Kostium księżniczki

W sklepie często do wyboru są kostiumy księżniczki. Dziewczynki nie rzadko decydują się na wybór tego stroju. Wcale nie musisz decydować się na ich zakup. Możliwe jest także ich samodzielne wykonanie. Wykorzystaj piękną wyjściową sukienkę. Przygotuj piękne buty i opaski na głowę. Możesz zadbać o makijaż, który sprawi, że dziewczynka będzie wyglądała zjawiskowo.

Przebranie za wróżkę

Dziewczynki często decydują się i chcą przebierać się za wróżki. jest to strój stosunkowo łatwy do wykonania i umożliwia swobodną zabawę. Jak go wykonać? Z pewnością potrzebna będzie długa peleryna lub sukienka, która zakryje ciało. Stare ubrania czy prześcieradło może być także doskonałym rozwiązaniem.

Kostium zwierzaka

Jeśli córka chce przebrać się za zwierzaka nie odmawiaj jej. Wysłuchaj jej potrzeb i pomóż jej przygotować idealny kostium. Dekoracje i dodatki sprawią, że dziecko będzie czuło się wspaniale i doskonale będzie się bawić. W przypadku tego przebrania będziesz mógł śmiało wykorzystać ubrania dziecka. Wszelkiego rodzaju dekoracje, jak kapelusz, maski czy buty będą doskonałym uzupełnieniem wykonywanego stroju.

Wypożyczony kostium – czy warto?

Strój możesz także wypożyczyć, ale musisz pamiętać, że wykonanie go samodzielnie będzie doskonałym pomysłem i propozycją wspólnie spędzonego czasu.

Podsumowanie

Jeśli chcesz wykonać strój dla swojej córki musisz zastanowić się wspólnie z nią, za jaką postać chciałaby się przebrać. To sprawi, że zarówno czas poświęcony na przygotowania będzie wspaniały, jak i późniejsza zabawa na balu. Pamiętaj, że każdy element kostiumu musi być dobrze dobrany. Wszystko po to, aby ubrania podczas tańczenia czy dobrej zabawy nie krępowały ruchów, ani nie przeszkadzały się bawić.

 

Polecane artykuły na blogu:

0