Jak dobrać akcesoria do pokoju dziecięcego?

Urządzając pokój dla dziecka, warto zastanowić się nie tylko nad ilością i rodzajem umeblowania, ale także dodatkami które zadecydują o ostatecznym charakterze i klimacie wnętrza. Dodatki mają być nie tylko estetyczne i dobrze wykonane, ale także mają zapewnić dziecku prawidłowy odpoczynek i kreatywną zabawę. Ilość dostępnych na rynku akcesoriów do pokoju dziecięcego sprawia, że ich wybór nie należy do najłatwiejszych zadań. Jak dobrać akcesoria do pokoju dziecięcego? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Fotel bujany
  • Hamak
  • Namiot Tipi
  • Pufy

We wpisie dowiesz się jakie akcesoria przydadzą się w pokoju dziecięcym, aby wzbogacić zabawę i odpoczynek dziecka.

Fotel bujany

To doskonały dodatek do pokoju dziecięcego, który zmienia swoje funkcje wraz ze wzrostem dziecka. Na początku może służyć do karmienia i usypiania, w czym pomaga uspokajający ruch bujania. Badania naukowe dowiodły, że bujanie to niezwykle istotny bodziec, który stymuluje rozwój dziecka. Podczas kołysania wytwarzają się nowe wiązania między neuronami, ma ono także wpływ na prawidłowy rozwój zmysłu równowagi i koordynację ruchową. Kołysane dziecko uczy się samodzielnie siedzieć, raczkować a następnie chodzić. Korzystanie z fotela bujanego wpływa także na rozwój wyobraźni przestrzennej. Gdy dziecko jest starsze, fotel bujany to idealne miejsce do czytania książek, odpoczywania czy zabawy. Bujanie odpręża, uspokaja i może pomóc dziecku w uspokojeniu emocji lub wyciszeniu się przed zaśnięciem.

Hamak

Obecność hamaka z pewnością pozytywnie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności pokoju dziecka. Jest świetnym miejscem do odpoczynku, czytania czy zabawy. Hamak ze względu na swoje niewielkie rozmiary, można z powodzeniem zwinąć i schować do szafy, lub zabrać ze sobą na nocowanie poza domem. Bujanie w hamaku uspokaja i relaksuje, a hamak umożliwia wygodną drzemkę w ciągu dnia. Ten dodatek także skutecznie pobudza wyobraźnie dziecka, do kreatywnej zabawy.

Namiot Tipi

Namiot to idealna kryjówka dla dziecka, która umożliwi zorganizowanie wielu zabaw o różnych scenariuszach – ogranicza nas tu tylko wyobraźnia. Lekka konstrukcja pozwala na zabranie namiotu do znajomych lub zwinięcie namiotu, kiedy potrzebne jest dodatkowe miejsce w pokoju. Zamykany namiot daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i odosobnienia, w momencie gdy potrzebuje ono wyciszenia i samotności. To także wygodne miejsce do przechowywania zabawek lub pluszaków.

Pufy

Tego typu siedziska, to bardzo wygodna alternatywa dla klasycznych krzeseł dziecięcych. Pufy można zestawić z dziecięcym stolikiem i organizować kreatywne zabawy – rysowanie, lepienie, układanie puzzli i wiele innych. Miękka forma i obły kształt pufy sprawiają, że jest to niezwykle bezpieczny element wyposażenia wnętrza. Kształty i kolory puf powodują, że pokój dziecięcy będzie przytulniejszy i zyska na atrakcyjności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *