Obok standardowych fotelików i puf dla dzieci, foteliki bujane stanowią wygodne wyposażenie pokoju dziecięcego. Fotele bujane cieszą się coraz większą popularnością i zaczynają wracać do łask po czasie zapomnienia. Charakteryzują się niebanalnym wyglądem oraz poza odpoczynkiem, spełniają dodatkowe funkcje w pokoju dziecka. Jakie są zalety i wady fotela bujanego w pokoju dziecka? Dlaczego warto mieć fotel bujany? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Zalety i wady fotela bujanego
  • Dlaczego warto mieć fotel bujany?
  • Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

We wpisie dowiesz się jakie są główne zalety fotela bujanego, jakie są powody aby wyposażyć w niego pokój dziecięcy oraz na co zwracać uwagę, podczas zakupu fotela bujanego.

 

Zalety i wady fotela bujanego

Przede wszystkim kluczową zaletą fotela bujanego, jest charakterystyczny ruch mebla. Kołyszący się fotel wprawia użytkownika w stan relaksu, wyciszenia i poprawia jakość odpoczynku. Fotel bujany ma dobry wpływ na kręgosłup i daje mu prawidłowe podparcie. Półleżąca pozycja sprzyja czytaniu, drzemaniu czy nawet umożliwia krótki sen w ciągu dnia. Modele przeznaczone dla dorosłych pozwalają na komfortowe karmienie piersią. Wadą fotela bujanego może być fakt, że nie będzie pasował do każdego wystroju wnętrza. Istotne jest także, aby korzystanie z fotela bujanego przez dziecko, odbywało się w towarzystwie osoby dorosłej. To idealne miejsce do czytania książeczek, odpoczywania w trakcie zabawy i usypiania pociechy.

 

Dlaczego warto mieć fotel bujany?

Fotel bujany w pokoju dziecięcym, działa pozytywnie na zmysł równowagi i stymuluje układ nerwowy dziecka. Poprawia także koncentrację i zapewnia urozmaiconą zabawę. Dzieci uwielbiają się huśtać i kołysać, więc twoja pociecha, z pewnością będzie spędzała w bujanym fotelu dużo czasu. Bujanie huśtawki uspokaja, relaksuje i odpręża dziecko. Miękkie wypełnienie fotela oraz półleżąca pozycja bujania, pozwolą dziecku wyciszyć się po zabawie i zrelaksować. Jeżeli dziecko jest zdenerwowane lub ma gorszy dzień, bujanie fotela z pewnością ukoi jego nerwy. Fotel bujany z naszej oferty jest dostępny w wielu kolorach, więc warto zdecydować się na ulubiony odcień naszej pociechy.

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Podczas zakupu odpowiedniego fotelu bujanego do pokoju dziecka, priorytetowa jest jakość jego wykonania. Fotele bujane z naszej oferty, są wykonane z najwyższej jakości materiałów tj. tkanina 100% bawełniana z puchowym wypełnieniem oraz ze szlifowanego, litego drewna.  Oczywiście chcemy aby fotel pasował do wystroju wnętrza pokoju, jednak jego estetyka jest elementem na który zwracamy uwagę na samym końcu. Oferujemy wykończenie wypełnienia fotela bujanego, w wielu modnych kolorach do wyboru. Pod fotel bujany warto zakupić miękki dywanik, aby było łatwiej wstawać z fotela. Dodatkowo pod opuszczonymi na podłogę nóżkami dziecka, będzie znajdowało się ciepłe i przyjemne podłoże. Do fotela bujanego warto zakupić dopasowaną plecioną poduszkę lub kocyk, umilające odpoczynek. Do bujanego fotela zaplecionego w warkocz, będzie także idealnie pasować pleciona pufa z naszej oferty.

0

Zacznij wpisywać tekst i naciśnij klawisz Enter, aby wyszukać